Mikhail Maksimochkin zwycięża w Mistrzostwach Rosji
Osiem miesięcy po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich, na skoczniach olimpijskich w Soczi rozegrano mistrzostwa Rosji.
Mikhail Maksimochkin zwyciężył w obydwu konkursach indywidualnych. W czwartkowym konkursie rozegranym na skoczni normalnej (96,5 i 106,5 metrów; 259 pkt). Miejsce drugie zajął Vladislav Boyarintsev (96,5 i 105 metrów; 255,5 pkt). Trzeci był Anton Kalinitschenko (96 i 104 metrów; 244 pkt).
W konkursie na dużej skoczni rozegranym w poniedziałek (134,5 i 135,5 metrów; 270 pkt), 21-latek wyprzedził Ilmira Hazetdinova (131,5 i 136 metrów; 265 pkt) i Alexandra Sardyko (130 i 134,5 metrów; 254,6 pkt).
W konkursie juniorów rozegranym na skoczni normalnej triumfował Vadim Shishkin (97 i 101,5 metrów; 244 pkt), drugi był Sergey Shulaev (93,5 i 98 metrów; 230,5 pkt), miejsce trzecie zajął Arthur Sultangulov (93,5 i 99 metrów; 229,5 pkt). W konkursie juniorów na dużej skoczni zwyciężył Alexander Bazhenov (121 i 124 metrów; 213 pkt), wyprzedzając Vadima Shishkina (115 i 126,5 metrów; 203,2 pkt) oraz Arthura Sultangulova (120,5 i 115 metrów; 193,2 pkt).
W konkursie mixed team triumfowali Natalya Solovyeva, Denis Kornilov, Maria Zotova i Mikhail Maksimochkin z Niżnego Nowgorodu (433,5 pkt), miejsce drugie zajęła pierwsza drużyna z Perm w składzie Ksenia Kablukova, Georgiy Chervyakov, Anastasiya Gladysheva i Alexey Kamynin (414 pkt), miejsce trzecie przypadło drużynie z Moskwy (Alexandra Kustova, Dimitry Vassiliev, Anna Zhukova, Ilmir Hazetdinov; 410.5 pkt).
W konkursie drużynowym mężczyzn rozegranym na dużej skoczni zwyciężyła pierwsza drużyna z Niżnego Nowgorodu w składzie Alexander Shuvalov, Andrej Pachin, Roman Trofimov i Mikhail Maksimochkin (967,6 pkt). Miejsce drugie przypadło klubowym kolegom zwycięzców – drużynie Niżny Novgorod 2 w składzie Sergey Shulaev, Ivan Lanin, Alexander Sardyko, Denis Kornilov (920,2 pkt), na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie z Perm (Sergey Kulikov, Egor Usachev, Alexey Kamynin, Georgiy Chervyakov; 899,7 pkt).
Sofya Tikhonova zwyciężyła w konkursie kobiet (89 i 93 metry; 215 pkt) pokonując Irinę Avvakumovą (89 i 93 metrów; 207,5 pkt) i Anastasiyę Gladyshevą (84 i 91,5 metrów; 186,5 pkt).
Top-10, Mistrzostwa Rosji, Soczi HS-106; 16 października
miejsce |
nazwisko, imię |
odległość |
pkt |
1. |
Maksimochkin, Mikhail |
96.5 m - 106.5 m |
259.0 |
2. |
Boyarintsev, Vladislav |
96.5 m - 105 m |
255.5 |
3. |
Kalinitschenko, Anton |
96 m - 104 m |
244.0 |
4. |
Kornilov, Denis |
95.5 m - 98.5 m |
237.5 |
5. |
Hazetdinov, Ilmir |
95 m - 97 m |
232.0 |
6. |
Trofimov, Roman |
93.5 m - 96 m |
228.5 |
7. |
Kamynin, Alexey |
93 m - 96 m |
223.5 |
8. |
Vassiliev, Dmitry |
93 m - 95 m |
221.0 |
9. |
Bazhenov, Aleksander |
93 m - 95 m |
220.5 |
10. |
Shishkin, Vadim |
91.5 m - 94.5 m |
214.5 |
Top-10, Mistrzostwa Rosji,
Soczi HS-140; 20 października
miejsce |
nazwisko, imię |
odległość |
pkt |
1. |
Maksimochkin, Mikhail |
134.5 m - 135.5 m |
270.0 |
2. |
Hazetdinov, Ilmir |
131.5 m - 136 m |
265.0 |
3. |
Sardyko, Alexander |
130 m - 134.5 m |
254.6 |
4. |
Boyarintsev, Vladislav |
130.5 m - 132 m |
253.5 |
5. |
Kornilov, Denis |
129.5 m - 131.5 m |
248.3 |
6. |
Kalinitschenko, Anton |
126 m - 130 m |
237.3 |
7. |
Trofimov, Roman |
125 m - 127.5 m |
231.0 |
8. |
Chervyakov, Georgiy |
124 m - 128.5 m |
226.5 |
9. |
Leontyev, Grigoriy |
121 m - 126 m |
222.1 |
10, |
Lanin, Ivan |
122.5 m - 123.5 m |
216.3 |
wyniki
mężczyzn HS-106
wyniki
mężczyzn HS-140
wyniki
juniorzy HS-106
wyniki
juniorzy HS-140
wyniki
Mixed Team HS-106
wyniki
konkurs drużynowy HS-140
wyniki
kobiet HS-106
Berkutschi.com,
20.10.2014
|